Projektowanie Ogrodów Kraków

 

Podstawą dobrze wykonanego ogrodu jest jego profesionalny projekt. Przy projektowaniu nalezy zwrócić uwagę zarówno na oczekiwania klienta jak na wymagania roślin. Należy wziąść pod uwagę między innymi:

Warunki klimatyczne i glebowe, ukształtowanie terenu, otaczający krajobraz, widoki, siłe wzrostu i pokrój roślin, ich mrozoodporność, wymogi co do światła i wody.
Ogród ma spełniać, w zależności od potrzeb klienta różne funkcje: wypoczynkowo-rekreacyjną, dekoracyjną oraz użytkową.
W trakcie tworzenia projektu ogrodu bierzemy pod uwagę uwarunkowania techniczne, funkcjonalne i staramy się by był spójny stylowo np: ogród nowoczesny, ogród naturalistyczny, ogród formalny. Jednocześnie mamy na uwadzę charakter i upodobania klienta oraz staramy się aby ogród był wyjątkowy i niepowtarzalny.

 

Jak działamy?

1. Na pierwszym spotkaniu przeprowadzamy wizję lokalną, pomiary terenu oraz wywiad z klientem, które dostarczą nam informacji potrzebnych w procesie projektowania. Istotny jest nie tylko sam teren projektowany ale także jego bliskie otoczenie np: sąsiedztwo lasu czy osiedla a także styl w jakim wykonany jest dom i ogrodzenie. W wywiadzie z klientem staramy się zdobyć informację na temat jego oczekiwań co przyszłego ogrodu. Co pozwala nam uzyskać wytyczne którymi będziemy się kierować (np: ogród bezpieczny dla dzieci, ogród mało wymagający, wybieg dla psa, ulubione kolory klienta, obecność roślin iglastych itp.)

2.Wykonujemy jeden lub kilka (w zależności od wcześniejszych ustaleń) szkiców koncepcyjnych, z uwzględnieniem oczkiwań klienta. Proponujemy rozwiązania kompozycyjne, wstępny dobór zieleni wysokiej i średniej, komunikację. Na tym etapie klient może wprowadzić zmiany, a następnie zatwierdza szkic, na podstawie którego wykonywany jest później kompleksowy projekt.

3.Kolejne spotkanie to wręczenie i omówienie projektu wraz z kosztorysem wykonania realizacji .

 

Z czego składa się projekt?

Szkic koncepcyjny To wstępny rysunek ogrodu w formie rzutu, jest podstawą opracowania projektowego. Wykonywany jest odręcznie, w kolorze. Zaznaczone są na nim drzewa i krzewy oraz zarysy rabat, założeń wodnych oraz ścieżek. Na tym etapie bardzo pomocny jest podkład z mapy sytuacyjno-wysokościowej terenu.

Projekt techniczny Ostateczna wersja projektu zawierająca dodatkowo szczegółowy projekt nasadzeń z doborem gatunków, ich ilością, rozstawą i rozmieszczeniem na planszy.

Opis techniczny Część projektu w której znajduję się dokładny opis kompozycji, funkcje ogrodu oraz tabele z doborem roślinnym i najważniejsze zagadnienia z zakresu pielęgnacji ogrodu.

Do projektu dołączamy, w zależności od wielkości i stopnia skomplikowania ogrodu, powiększenie wybranych fragmentów ogrodu, wizualizację (jeżeli klient takową zamówił) oraz koncepcje małej architektury ogrodowej, a także kosztorys zawierający wycenę materiałów i robocizny.

 

Cennik:

 

Szkic koncepcyjny oczka wodnego z doborem roślin do 100m2 - 390 zł

Projekt ogrodu do 2 arów - 3,5 zł/m2

Projekt ogrodu powyżej2 do 3 ar - 3 zł/m2

Projekt ogrodu powyżej 3 do 4 arów - 2,50zł/m2

Projekt ogrodu powyżej 4 arów- 1,80 zł/m2

 

Kosztorys wykonania ogrodu do 7 ar.- 299 zł
Wizualizacja wybranej rabaty - 120 zł

 

Możliwość negocjacji ceny przy większych założeniach.